Huawei Kurucusu Meydan Okudu: Bizi Hafife Almayın

21 Mayıs 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

ABD’nin Huawei’yi kara listeye alması sonrasında şirketin kurucusu Ren Zhengfei’den ilk açıklama geldi. Zhengfei ABD’ye meydan okudu.

Huawei‘nin kurucusu Ren Zhengfei, şirketin Shenzhen’deki genel merkezinde Çinli basın mensuplarıyla toplantı gerçekleştirdi. Ren, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından verilen 90 günlük geçici lisansın Huawei’nin mevcut planı işlediği için pek büyük bir fark yaratmayacağını belirtti.

“Yonga setlerine daima ihtiyacımız var” 

ABD’nin Huawei Kararı Askıya Alındı!

Ren Zhengfei, gerçekleştirdiği toplantıda, ABD’li şirketler tarafından üretilen yonga setlerine daima ihtiyaçları olduğunun altını çizerek şu ifadeleri kullandı: “Böylesine kritik bir anda öncelikle Amerikan şirketlerine minnetlerimi sunmak istiyorum. Huawei’nin gelişimine büyük katkı verdiler ve son süreçte de dürüstlüklerini gösterdiler. Bildiğim kadarıyla, Amerikan şirketleri Huawei’yle çalışmayı sürdürebilmek için Trump yönetimini ikna etmeye çalıştı. ABD tarafından geliştirilen yonga setlerine daima ihtiyacımız var. Dar bir bakış açısıyla Amerikan ürünlerini görmezden gelemeyiz.”

Ren Zhengfei, ticaret kısıtlamalarının Huawei’nin 5G dağıtımını etkilemeyeceğini önümüzdeki 2-3 yıllık süreçte kimsenin şirketin 5G teknolojisini yakalayamayacağını belirtti. Reuters haber ajansı tarafından yayınlanan haberde; Zhengfei’nin konuşmasında “ABD yönetimi Huawei’nin yeteneklerini hafife alıyor” ifadesini de kullandı.

Kaynak: Reuters

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?