Wikipedia’nın VPN Kullanılmadan Erişilen Adresi WikiZero Kapanıyor! Yeni Erişim Yöntemi Haberimizde!

18 Nisan 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

2017 yılından beri ülkemizde erişime kapalı olan Wikipedia’nın erişime açık olan URL adresi WikiZero çok yakında kapanıyor. Ancak Wikipedia’ya başka bir yöntem kullanılarak erişmek mümkün olacak. Üstelik VPN’siz.

Bilindiği üzere Nisan 2017’de interaktif ansiklopedi sitesi Wikipedia’nın ülkemizde erişimi kapanmıştı. Siteye erişimin kısıtlanması sonrasında Wikipedia’dan güncel bilgilere ulaşmak isteyenler VPN kullanarak erişebiliyordu. Ancak bir süre sonra bir köprü URL adresi kullanılarak Wikipedia’ya ulaşmak mümkün olmaya başlamıştı. Şimdi o URL adresi de kapanıyor.

PUBG Çok Büyük Bir Güncelleme Aldı!

Wikipedia sitesine ulaşmak için www.wikipedia.org adresinde “w”nun önüne “0” koyarak (www.0wikipedia.org) ana siteye ulaşmak mümkündü. Ancak; yapılan son duyuruda bu URL adresinin de yakın zamanda kapanacağı ve yeni bir URL adresi kullanılarak erişimin sağlanacağı bilgisi aktarıldı.

Yeni URL Adresiyle Wikipedia’ya Ulaşmak Mümkün

Yapılan açıklamaya göre “0” kullanılarak girilen URL adresine artık “1” yazarak kullanılmaya devam edilecek. yani; www.1wikipedia.org adresini kullanarak Wikipedia’ya erişmek mümkün olacak.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?