Cep Telefonlarına Sigorta Zorunluluğu Geldi!

16 Nisan 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan
BDDK tarafından yürürlüğe koyulan yeni düzenlemeye göre yeni cep telefonu alımlarında zorunlu sigorta yaptırılacak. Detaylar haberimizde!

Döviz kurunun yüksekliği ve cep telefonlarına uygulanan yakşalık %40’lık vergi yükünden dolayı yeni bir telefon almak oldukça zorlaştı. Durum bu olunca taksitle telefon almak isteyenlere de çeşitli kısıtlamalar geldi. Bu kısıtlamalardan biri de BDDK’nın kararıyla  Ocak 2019 sonuna kadar 3500 TL’yi aşan telefonlarda kullanılan tüketici kredilerinin maksimum 6 taksit olmasıydıŞimdi ise; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan yeni düzenleme ile kredi ile cep telefonu alımına zorunlu kasko eklendi.

iOS 13’ün Özellikleri Sızdı! Hangi Cihazlar Artık Güncelleme Almayacak Belli Oldu!!

İhtiyaç Kredisinde Sigorta Zorunluluğu

BDDK tarafından gerçekleşen yeni düzenleme ile birlikte ihtiyaç kredisi ile cep telefonu almak isteyenler, cep telefonu sigortası yaptırmaya mecbur bırakıldı. Bundan sonra fiziksel teknoloji mağazaları veya çevrimiçi mağazalar aracılığı ile kredili cep telefonları alımlarında ekstradan sigorta alım ücreti yansıtılacak. Düzenlemenin ne zamana kadar süreceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?