Google, Android Güncellemelerine Yeni Bir Boyut Getiriyor!

12 Nisan 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Google, gelecek dönemde Android güncellemeleri için Play Store uygulamasını kullanabilir. Detaylar haberimizde.

Google yakın zamanda Android güncellemelerini daha hızlı dağıtma sözü vermiş ancak; somut bir adım atmamıştı. Bazı akıllı telefon üreticilerinin hala Android Pie güncellemelerini ağırdan alması Google’ı da rahtsız etmeye başladığı aşikar. Şirket, daha hızlı güncellemeler için yeni bir güncelleme sistemi oluşturmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Android güncellemelerinin oldukça yavaş ilerlemesi Google’ı harekete geçirmeye itti. İlk olarak yakın zamanda “Project Treble” isimli bir projeyi hayata geçirmiş olsa da istenilen verim alınamamıştı. Bu projeden sonra herhangi bir adım atmayan Google devreye Play Store platformunu sokuyor.

Samsung’tan Önümüzdeki 10 Yıl İçin Büyük Bir İddia Atıldı!

Şuan kullanıcılar Android güncellemelerini telefonlarının ayarlar menüsünden güncelleme denetimini gerçekleştirerek salıyor. Bu güncellemeler üreticiden üreticiye farklılık gösterdiği için Google, tek çatı altında birleştirmeyi hedefliyor.

Google Play’in en yeni sürümünde Android güncellemelerine olanak sağlayacak bir takım kodların olduğu keşfedildi. Ayrıca; şirket içerisinde sınırlı kullanıcılarda bu özelliği kapalı beta olarak test edildiği ortaya atıldı.

Google eğer güncellemelerini tek çatı altında toplayıp tekel haline getirirse kullanıcılar için oldukça büyük kolaylık sağlanmış olur. Ancak bunun henüz Google tarafından doğrulanmadığını belirtmekte fayda var.

Kaynak: 9to5google

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?