Issız Bir Adada “Gerçek” PUBG Turnuvası Düzenlenecek!

10 Nisan 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Popüler video oyunlarının sinemaya uyarlandığını görmüştük anca; gerçek hayata yansıdığını sanırım ilk defa görüyoruz. Gizemli bir milyoner ıssız bir adada PUBG turnuvası düzenliyor.

Issız bir ada, 100 insan ve mühimmat. Sadece bir kişi hayatta kalacak ve büyük ödül olan 100 bin sterlin (131.000 dolar)’in sahibi olacak.

Adı ve sanı verilmeyen bir dolar milyarderi popüler oyun PUBG benzeri bir turnuva için etkinlik başlattı. İnternet üzerinden yapılan duyuruya göre, 3 gün sürecek savaş oyunu için 100 gönüllüye ihtiyaç var. Sağ kalan tek kişi ise 100 bin siterlin para ödülünün sahibi olacak.

Facebook ve Messenger 30 Nisan’dan Sonra Bu Cihazlarda Çalışmayacak!

Açlık oyunlarının bir benzeri!

Issız bir adada gerçekleşecek organizasyonda havalı silahlar ve temas sensörlü ekipmanlar kullanılacak. Yani düşünüldüğü üzere gerçek silahlar kullanılmayacak. Düzenlenecek olan organizasyon aslına bakarsanız Suzanne Collins tarafından kaleme dökülen Açlık Oyunları kitabının hikayesine de oldukça benziyor. Ancak genel itibariyle temin edilecek olan silahların adanın bazı noktalarına konumlanmış olması ve katılımcıların ilk olarak bu silahları bulmaları gerekmesi akıllara PUBG oyununu getiriyor.

Organizasyon komitesi gece kamp kurulumu dahil her türlü güvenlik malzemesi ve yiyeceği sağlayacak. Başvuruların zenginlerin ilanlar verdiği hush hush adlı internet sitesinden yapıldığı oyun için son kayıt tarihi 22 Nisan. Etkinlik detaylarını ve başvuru linkini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

https://www.hushhush.com/battle-royale-event-gamemaker/

5/5 (1)

Derecelendirmek İstermisiniz?