General Mobile GM9 Pro Android 9.0 Pie Güncellemesi Yayınlandı!

30 Mart 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Yerli akıllı telefon markası General Mobile’in en son piyasaya sürdüğü modeli GM9 Pro için Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı.

Türkiye’de oldukça yüksek bir popülariteye sahip olan General Mobile, en son oyuncağı GM9 Pro için daha önce Android Pie güncellemesi müjdesi vermişti. Dün ise kullanıcıların beklediği haber şirketi resmi sosyal medya hesaplarından geldi. Bugünden itibaren GM 9 Pro kullanıcılarına kademeli olarak Android 9.0 Pie güncellemesi yayınlanacak

GM 9 Pro Android Pie özellikleri!

https://twitter.com/generalmobile/status/1111589285441007617

GM9 Pro modellerine gelen Android 9.0 Pie güncellemesiyle birlikte gelecek olan özellikler şu şekilde olacak.

Erişilebilirlik Menüsü: Android 9.0 Pie’un yeni erişilebilirlik menüsü sayesinde, ekran görüntüsü alma ve bir el ile gezinme gibi genel işlemler artık motor engelliler için daha kolay. Kamera Görünümünde OCR: Konuşmak için Seç ile ekrandaki metni seçebilirsiniz; içerik sesli olarak okunur. 

Şimdi, Android 9.0, metnin daha da erişilebilir olmasını sağlamak için Kamera ve Resimlerdeki S2S için OCR desteği ekledi. Kamerayı veya resmi kullanırken metni seçmeniz yeterlidir; metin vurgulanır ve sesli olarak okunur.

Ses yükseltici: Bu yeni Erişilebilirlik Hizmeti, gürültülü bir restoran, bar veya konser gibi senaryolarda sesi artırmak için 100’ün üzerinde ayarı dinamik olarak ayarlayarak konuşmaları daha kolay anlaşmanızı sağlar.

Pil Tasarrufu: Pil Tasarrufu, Always-On ekranı gibi özellikleri kapatarak şarjınızın hiç olmadığı kadar uzun süre devam etmesini sağlar. Ayrıca, ne zaman ortaya çıktığı konusunda daha fazla kontrol sahibi olursunuz – böylece bir şarjla daha ileri gidebilirsiniz.

Uyarlanabilir Batarya: Bu özellik, önümüzdeki birkaç saat içinde hangi uygulamaları kullanacağınızı ve muhtemelen kullanmayacağınızı tahmin etmek için makine öğrenmesini kullanır, böylece telefonunuz yalnızca önemsediğiniz uygulamalara pil gücü harcar.

Uyarlanabilir Parlaklık: Uyarlanabilir Parlaklık ile telefonunuz, ekranınızın parlaklığını farklı aydınlatma ortamlarında nasıl ayarladığınızı öğrenir ve zaman içinde sizin için otomatik olarak yapar.

Arka plan kısıtlamaları: Artık, çok fazla pil kullanan belirli uygulamaları sınırlandırmak için Ayarlar bölümünde öneriler göreceksiniz, böylece piliniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz.

Güncellemenin OTA üzerinden kademeli olarak dağıtıldığını ve 10 gün içerisinde tüm GM9 Pro modellerine yükleneceğini belirtelim. Güncellemenin telefonunuza gelip gelmediğini görmek için ayarlar kısmından sistem güncellemesini kontrol etmeniz yeterli.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?