Pocophone F1 İçin Özel Oyun Modu Game Turbo Yayınlandı!

26 Mart 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Xiaomi’nin uygun fiyatlı amiral gemisi akıllı telefonu Pocophone F1, oyuncuları sevindirecek bir güncelleme aldı. 

Çinli üretici Xiaomi, yakın zamanda yeni amiral gemisi telefonu Mi 9’u tanıtmıştı. Tanıtım esnasında cihaz ile birlikte bir de Game Speed Booster adlı yeni bir özelliğinden bahsedilmişti. Aynı özellik şimdi Pocophone F1’e Game Turbo adı ile yayınlandı.

Adından da anlaşılacağı üzere yeni özellik, Huawei’nin GPU Turbo’su gibi mevcut sistem kaynaklarını optimize ederek oyun deneyimini geliştirecek.  Yani Xiaomi’nin oyun deneyimini geliştirecek olan yeni özelliği  CPU ve GPU’yu daha tutarlı ve akıcı bir oyun deneyimi sunmak için optimize edecek. Bu sayede pil performansı artarken daha sabit bir FPS sayısı korunmuş olacak.

Ek olarak, Game Turbo özelliği, belleği temizlemenize, ekran görüntüsü almanıza, Ekran kaydetmeye, WiFi özelliğini açıp kapatmanıza ve hatta oyundan çıkmadan SIM kartlar arasında geçiş yapmanıza olanak sağlayan özel bir bildirim çubuğunu oyun esnasında aktif ediyor.

Game Turbo’nun sunduğu özellikler arasında oyun oynarken Whatsapp, Facebook gibi uygulamaları kullanabilir ve hatta oyun oynarken tarayıcıyı açabiliyorsunuz. Uygulamalar oyun esnasında ayrı bir pencerede açılıyor ve oyundan çıkmanıza gerek kalmıyor. Ancak bu esnada pil tüketiminin oldukça yükseldiğini belirtmekte fayda var. Xiaomi yetkilileri açılır pencere özelliğini destekleyecek daha fazla uygulamayı entegre edeceklerini de duyurdu.

Bu özellik şu an için yalnızca MIUI Global Beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve özelliği Güvenlik uygulamasından aktif edebilirsiniz. Game Turbo özelliğinin yakında MIUI Global kararlı sürümüne de gelmesi bekleniyor.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?