Yapay Zeka Destekli General Mobile Dijital Asistan İle Tanışın!

21 Mart 2019 2 Yazar: Burç Coşkunkan

Yerli akıllı telefon üreticisi General Mobile, yapay zeka desteğiyle çalışan dijital asistanını tanıttı. İşte detaylar!

Türkiye dahi 34 ülkede faaliyetlerini sürdüren yerli akıllı telefon markası General Mobile, fiyat performans telefonlarını daha da cezbedecek yeni ürününü kamuoyuna duyurdu.

Şirket, Google Asistant, Siri ve Amazon Echo benzeri yapay zeka destekli kendi sanal asistanı General Mobile Asistan’ı tanıttı. Şimdilik geliştirme aşamasında olan asistanı aktif etmek için ‘General Mobile ile konuş’ komutu vermeniz yeterli. Asistan ilk olarak, General Mobile akıllı telefonların tüm özellikleri ve teknik detayları hakkında bilgi verebiliyor ve telefon üzerinden bazı ayar değişikliklerini gerçekleştirebilmenin yanında kullanıcıyla sohbet edebiliyor. General Mobile tarafından yapılan açıklamada gayet akıcı ve eğlenceli bir şekilde konuşan asistanın gelecekte daha gelişmiş özelliklere de sahip olacağı belirtildi.

Facebook Messenger’a Alıntı Özelliği Geliyor!

Günümüz Android ekosisteminde Ceyd-A gibi yerli asistanlar kullanılabiliyor. Ancak; bu asistanlar belli bir ücret ile tam sürüm kullanılabilmekte, ücretsiz sürümü kullanmak isterseniz de kısıtlı özelliklerle kullanabiliyorsunuz. Buna karşın General Mobile’ın yapay zeka destekli bir sanal asistan geliştirmiş olması ve telefonlarıyla birlikte ücretsiz olarak sunması kullanıcı cephesinde oldukça güzel karşılanacaktır.

5/5 (1)

Derecelendirmek İstermisiniz?