Ünlü Ceo Bitcoin’in Geliştirilmesi İçin Çalışanlara Para Ödeyecek

21 Mart 2019 2 Yazar: Batuhan Bozoklu

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, twitterda yaptığı açıklamada Bitcoin’in ve kripto para ekosisteminin geliştirilmesi için tam zamanlı çalışacak ekip arkadaşlarına ödeme yapacaklarını dile getirdi.

Jack Dorsey, bugün kişisel Twitter hesabından yaptığı birkaç tweet’lik açıklamasında 3-4 kripto para mühendisini Bitcoin ve kripto para ekosistemine açık kaynak olarak katkı sağlamaları için tam zamanlı işe almak istediklerini bildirdi.

İşe alımlar, Dorsey’in diğer şirketi olan Square’in bünyesinde yapılacak ancak geliştiriciler, Square’in hedeflerinden bağımsız olarak sadece Bitcoin ve kripto para ekosistemini büyütmek için çalışacaklar. Dorsey, bunun Square’in çıkarlarına değil, tamamen kripto para topluluğunu güçlendirmeye odaklanacağını dile getirdi.

Jack Dorsey’in Bitcoin’in gelecekte internet parası olacağını düşündüğünü ve haftalık olarak Bitcoine yatırım yaptığını biliyoruz. Ayrıca hangi coinlere yatırım yaptığını soran bir takipçisine  sadece Bitcoin cevabını verdiğini görmüştük. Geçenlerde twitter’a bir eklenti sayensinde kurulan ve twitter kullanıcılarına tip göndermeyi lightining teknolojisi ile sağlayan tippin uygulamasına da destek vermişti. Jack kripto para ekosisteminde sosyal medya Ceo’su olarak bu sektörü geliştirmeye çalışan en önemli kişilerin başında geldiğini söyleyebiliriz. Teşekkürler Jack Dorsey

5/5 (1)

Derecelendirmek İstermisiniz?