Xiaomi, Bazı Telefonlarının Satışını Durdurduğunu Duyurdu!

15 Mart 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Xiaomi, bazı yeni modelleri için gelen taleplere yetişemediğini bu sebeple de satışlarını durdurduğunu açıkladı. 

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yeni amiral gemisi Mi 9 için oluşan pazar talebine cevap vermekte zorlanıyor. Taleplere yetişemediklerini dile getiren şirket yöneticileri, seriye ait olan Mi9 SE ve  Mi9 Explorer Edition modellerinin satışını geçici süreliğine durdurdu.

Xiaomi yetkilisi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Xiaomi üretim hattındaki tüm personel, ürünleri hazırlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapıyor ve sayısız hayranımıza daha iyi bir deneyim sunmak için sabırsızlanıyoruz” dedi. Xiaomi Halkla İlişkiler Bölümü genel müdürü Xu Jieyun ise; “Bu akıllı telefonları kullanıma sunamadığımız için içtenlikle özür dileriz. Satış yapmamak sadece birkaç kişiye satmaktan iyidir. Daha fazla stok oluşturduktan sonra satışa devam edeceğiz ” dedi.

Ek olarak, Xiaomi Çin’in e-ticaretinden sorumlu olan Li Mingjin, özellikle Mİ9 Explorer Edition modelinin tahmin edilenden daha fazla taleple karşılaştığını vurgulayarak “ürün yok… alışveriş deneyimi birinci önceliğe sahip ve üretimi hızlandıracağız !!” dedi. Şirket tarafından gelen açıklamada ise bahsi geçen modellerin satışlarının 19 Mart tarihinde yeniden gerçekleştirileceği belirtildi.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?