Google Chrome Android Uygulamasına Yeni Özellikler Eklendi!

15 Mart 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Dünyanın en çok tercih edilen web tarayıcılarından Google Chrome Android uygulaması yeni bir güncelleme aldı. Chrome 73 numaralı güncelleme ile gelen özellikler haberin devamında. 

Google Chrome 73 güncellemesi, diğer işletim sistemleri ile birlikte Android platformu için de yayınlandı. Bu son sürümün yenilikleri arasında, indirmeler kısmında, Omnibar kısayollarında ve ayrıca HTTPS sayfalarında da çalışan Veri Tasarrufu özelliğindeki geliştirmeler ön plana çıkıyor.

Chrome 73’ün öne çıkan özelliklerinden biri indirme motorunda yapılan değişiklik ile masaüstü tarzı bir açılır pencere eklendi. Bu pencere, animasyonlu bir simgeyle gösteriliyor ve indirme sırasında veya sonrasında indirilen dosyayı almanıza yardımcı oluyor.

Ayrıca, geliştirilen indirme yöneticisi de dosyaların ön izlemelerini içeren bir kaynak sayfası da temalar ile tamamen yeniden tasarlanıp düzenlenmiş.

Ayrıca, şu anda URL’yi paylaşma kısayolu olan ve bağlantıyı değiştirmek için soldaki bir aracı kullanan Omnibar’ın da tasarımı değiştirildi.

Chrome 73’ün en sevilen özelliklerinden biri de Veri Tasarrufu modunda gerçekleşen geliştirme olmuş. Bu sayede HTTPS sayfalarında da Veri Tasarrufu modu kullanılabiliyor ve iki kat daha hızlı yükleme için sayfaları % 90’a kadar optimize edilebiliyor. Bu arada, bazı sitelerin “Lite” sayfaları Omnibar’ın solunda mavi bir hız göstergesi simgesi ve metni ile işaretleniyor.

En yeni Google Chrome tarayıcıyı edinmek için Play Store uygulama mağazasını ziyaret edebilir veya aşağıdaki linkten Google Chrome uygulamasını güncelleyebilirsiniz.

Google Chrome: Play Store

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?