Android Q Geliştirici Beta Sürümü Pixel Cihazları İçin Yayınlandı!

14 Mart 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

En yeni Android işletim sistemi sürümü Android Q’nun geliştirici Beta sürümü Google Pixel cihazları için resmen yayınlandı!

Google bu yıl da alışıla gelmişin dışına çıkmadı ve yine Mart ayında Android’in bir sonraki büyük versiyonu için geliştirici sürümünü yayınladı. Yayınlanan sürüm tamamen geliştiricilere hitap ettiği için arayüzde yapılan değişiklikler bu ilk sürümde yok. Buna rağmen Google, yeni güncellemenin daha iyi gizlilik kontrolleri veya katlanabilir telefonlar için doğal destek gibi bazı ilgi çekici yenilikleri getireceğini söylüyor.

Katlanır Ekranlı Telefonlar İçin Arayüz

Android Q’nun ilk beta sürümünü şimdilik Google’ın Pixel cihazları için yayınlandı. Sürüm birinci nesil Pixel ve Pixel XL telefonlarına yüklenebiliyor. Google, bu modellere olan yüksek ilgi nedeniyle bunlara olan desteği uzattığını ekledi. 

Google, Android Q’nun yeniliklerinden gizlilik, video ve fotoğraf albümlerinde geliştirme ve bir takım ayarlarda değişikliğe gittiğini belirtse de adının ne olacağı konusunda bir bilgi vermedi. Şirket, geçtiğimiz yıllarda Android sürümünün adının belirlenmesi için bir yarışma düzenlemişti. Benzer bir yarışmayı bu yıl gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini henüz bilmiyoruz ancak; Android Q hakkında en detaylı bilgileri 7-9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Google I/O etkinliğinde öğreneceğiz.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?