Android Q, Daha Fazla Üreticiyle Yayınlanacak!

11 Mart 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Google, yeni Android işletim sisteminin yaygınlaştırmak için yeni bir hamlede bulunacak. Buna göre Mayıs ayında tanıtılacak olan Android Q, Android Pie sürümüne göre daha fazla üreticiyle yola çıkacak.

Google’ın Mayıs ayında düzenleyeceği Google I/O geliştirici konferansında resmiyet kazanması beklenen Android Q sürümü, Android Pie ile karşılaştırıldığında, daha fazla üretici tarafından desteklenecek. Gelen haberlere göre Google, bu konferansın odak noktası olarak Android Q işletim sistemini gösterecek.

Google’ın Android yazılım mühendisi Bay Illiyan Malchev, bir podcast’te yeni nesil Android Beta projesinin çok daha fazla üreticiye buluşturulacağını dile getirdi. Google, geçen yıl piyasaya sürülen Android Pie işletim sistemi için sadece birkaç satıcıyla işbirliği yapmış, Pixel cihazları da dahil olmak üzere toplamda sekiz cihaz için işbirliği yapılan ilk işletim sistemi olmuştu.

Android 9 Pie işletim sistemine sahip ilk ilk üreticiler, Essential, Nokia, OnePlus, Oppo, Sony, Vivo ve Xiaomi olmuştu. Bu üreticiler arasında Huawei ve Samsung’un da katılması bekleniyor.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?