2019 Model iPhone’lar Farklı Çentik Tasarımlarına Sahip Olacak!

12 Şubat 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Apple’ın Eylül 2019 tarihinde duyurması beklenen yeni iPhone modelleri için oldukça ilginç bir iddia ortaya atıldı. 

2019 model iPhone’lar için yeni bir iddia ortaya atıldı. Yeni iPhone’lar; iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR için birer halef model olarak gelecek. İlginç bir şekilde, bir sonraki iPhone XR’nin henüz bilinmeyen bir nedenle iPhone XS Max’in halefi olacak modelden daha geniş bir çentiğe sahip olacağı belirtiliyor. Bu da yeni üç modelin farklı çentik boyutlarına sahip olacağı anlamını doğuruyor.

Bir diğer iddia konusu ise; Apple’ın bir kez daha USB Type-C bağlantı noktası kullanacağı ve tescilli markası Lightning bağlantı noktasına veda edeceği söyleniyor. Apple’ın her iki seçeneğe de sahip prototipler geliştirdiği, bu nedenle şirketin henüz bir karar veremediği belirtiliyor.

Apple iPhone XR’nin halefinin Yeşil bir renk seçeneğine sahip olacağının altı çiziliyor ancak; bu yeni renk seçeneği, mevcut renk seçeneklerinden birinin kaldırılmasına neden olması bekleniyor. Siyah, Beyaz, Sarı, Mercan, Kırmızı veya Mavi renk seçeneklerinden hangisinin kaldırılacağı ise henüz belli değil.

Ancak bu bilgilerin, bu noktada sadece birer iddia olduğunu ve yeni cihazların Eylül ayında piyasaya sürüleceğini belirtmekte fayda var. Fakat yine de bir kaç kaynak tarafından aynı iddianın ortaya atılması, doğruluğunu onaylar nitelikte.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?