LG G8 ThinQ İle Galaxy S10 Aynı Fiyata Sahip Olacak!

11 Şubat 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Akıllı telefon departmanında bir kaç yıldır beklediğini bulamayan LG, yeni amiral gemisi telefonuyla tekrardan pistlere dönmeyi hedefliyor. Ancak; fiyat konusunda rakipleriyle yarış içerisine girmek yerine aynı çizgide yürümeyi tercih etmişe benziyor.

Yeni çıkan amiral gemisi telefonların çıkış fiyatları oldukça yüksek seviyelere ulaşmış durumda. Xiaomi, Vivo ve Sony gibi şirketler hala uygun fiyat konusunda direnmeye çalışıyor diye biliriz. LG de yakın zamana kadar amiral gemisi akıllı telefonlarını rakiplerine göre daha uygun fiyata satışa sunuyordu. Ancak; gelen haberlere göre Küney Koreli şirket bu çizgisinden saptı.

Yakın zamanda ortaya atılan bir iddia LG’nin yeni amiral gemisi G8 ThinQ modelinde zam yaptığı yönünde. İddia doğruysa MWC 2019’da tanıtılması beklenen akıllı telefon 100 dolarlık bir fiyat artışı ile 900 dolar fiyat etiketi ile satışa sunacak. Bu fiyat anavatanındaki rakibi Samsung’un bu ay tanıtacak olduğu Galaxy S10 modeliyle aynı.

Güney Koreli şirketin bu tavrı mobil departmanını daha da geriye götürebilir. Zira, Xiaomi, Oppo, Huawei Samsung ve OnePlus gibi şirketler her geçen yıl biraz daha iyi akıllı telefonlar tanıtırken LG’nin akıllı telefonları bu şirketlerin gölgesinde kalıyor.

Microsoft Uyarıyor Internet Explorer Tarayıcı Kullanmayın!

LG G8 ThinQ Nasıl Olacak?

Gelen tüm sızıntıları topladığımız zaman LG G8 ThinQ; 6,1 inçlik OLED ekran üzerinde şekillenecek. Kalbinde Snapdragon 855 işlemciyi barındıran cihaz, en az 128GB dahili depolama alanına sahip olacak. Akıllı telefon 3.400mAh değerinde bataryadan gücünü alması beklenen cihazın bir de fiziksel Google Asistan butonu bulunacak.

Kaynak: Slash Gear

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?