Microsoft Uyarıyor Internet Explorer Tarayıcı Kullanmayın!

9 Şubat 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Yazılım devi Microsoft, internet Explorer kullanıcılarını modern internet tarayıcılarına yönelmeleri konusunda uyardı.

Yazılım devi Microsoft, Internet Explorer markasını artık tarihin tozlu sayfaları arasında kalmasını istiyor. Bu kapsamda başlattığı mücadelede yeni tarayıcısı Edge’yi duyuran Microsoft, artık eski tarayıcısının kullanılmasını istemiyor. Birçok yeni web sitesi standratlarını desteklemeyen internet Explorer kullanıcılarını uyaran şirket, hâlâ bu tarayıcıyı kullanmanın yol açabileceği riskleri bir yazıyla anlattı.

Şirket adına siber güvenlik uzmanı Chris Jackson tarafından kaleme alınan yazıda Internet Explorer’ın günümüzde bir internet tarayıcısından ziyade bir “uyumluluk çözümü” olduğunun altı çiziliyor. Tarayıcının yeni web standartları için destek sunmadığını da özellikle belirten Jackson, geliştiricilerin de internet sitelerini test ederken Internet Explorer’ı listeye almadıklarını ve işletmelere Internet Explorer yerine modern internet tarayıcılarını tercih etmelerini önerdi.

Microsoft her ne kadar eski tarayıcısının bir takım sorunlar çıkarabileceğinden dolayı kullanılmasını uygun görmese de yeni tarayıcısı Edge’nin de beklentileri karşılamadığını da belirtmek gerekiyor. 

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?