Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kodlama Dilini Kullanarak Yeni Sınav İlanını Yayınladı!

8 Şubat 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı resmi twitter üzerinden Deneyap Teknoloji Atölyeleri adına sınav tarihlerini yayınladı. Ancak bakanlık twitini C+ kodlama dilini kullanarak gerçekleştirdi.

 

Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programına dahil olmak isteyen ortaokul (4.sınıf, 5. sınıf) ve lise (8. Sınıf, 9. Sınıf ve lise hazırlık sınıfı) kademesindeki öğrenciler, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nin sitesi üzerinden duyurulan başvuru süresinde, online başvurularını tamamlıyor.

SINAVI KAZANAN ÖĞRENCİLER 36 AYLIK BİR EĞİTİM ALIYOR

Sınavda başarılı olarak seçilen Geleceğin Teknoloji Yıldızları, 36 aylık bir eğitim almaya hak kazanırlar. İlk 24 ay “Üretim ve Tasarım”, “Robotik ve Kodlama”, “Elektronik Programlama, “Nesnelerin İnterneti”, “Siber Güvenlik”, “Enerji Teknolojileri”, “Nanoteknoloji”, “Mobil Uygulama”, “Yapay Zeka”, “Havacılık ve Uzay”, alanlarında kapsamlı bir eğitim alıyor.

SINAV MESAJI KODLAMA DİLİYLE YAZILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Twitter sayfasından; kodlama, yapay zeka, siber güvenlik gibi alanlarda özel yetenekli gençlerin eğitileceği Deneyap’larla ilgili tweetin kendisi de bir kodlama diliyle yazıldı.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?