Facebook Messenger Uygulamasına “Herkesten Sil” Özelliği Geldi!

6 Şubat 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan
WhatsApp’da sıkça kullandığımız ve herkesten sil olarak bilinen gönderilen mesajı silme özelliği Facebook Messenger uygulamasına da geldi.

Facebook’un anlık mesajlaşma ve sohbet uygulaması Messenger yakın zamanda yeni bir tasarımsal değişikliğe gitmişti. Şimdi ise gönderilen güncellemeyle birlikte kullanışlı bir özelliğe sahip oldu. Yanlışlıkla Messenger üzerinden attığı mesajları geri almak isteyen kullanıcılar 10 dakika içerisinde mesajlarını geri alabilecekler.

Facebook Messenger’a gelen son değişiklikle birlikte; “herkesten sil” özelliği herkese sunuldu. Bu sayede yanlış kişiye gönderdiğiniz veya yazım hatası olan mesajlarınızı 10 dakika içerisinde silebileceksiniz.

Geçtiğimiz yıllarda gelen dedikodulara göre bu özellik yalnızca Facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından kullanılabiliyordu. Kullanıcıların, bu tarz bir hizmet talep etmesi de sonucu geçen yaz aylarında kapalı beta olarak testine başlanmıştı. Kasım 2018’de beta sürecinden çıkan özellik nihayet herkes için sunuldu. Herkesten sil özelliğini kullanmak için bağlı olduğunuz uygulama mağazasından Messenger uygulamanızı güncellemeniz yeterli.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?