Reynmen’in Derdim Olsun Da Çalıntı Çıktı!!

4 Şubat 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan
Son zamanlarda dillerden  düşmeyen Derdim Olsun şarkısı ile ilgili oldukça ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Reynmen olarak bilinen Yusuf Aktaş’ın çıkardığı Derdim Olsun şarkısı ile YouTube Türkiye’de rekorlar kıran klip, başka yerde kullanılan sahnelerin birebir kopyası olduğu öğrenildi.

YouTube Türkiye’nin 24 saat içerisinde en çok izlenen video olma rekorunu kıran Derdim Olsun klibi ile ilgili oldukça önemli bir iddia ortaya atıldı. Profesyonel Video/İçerik Üreticisi Nazmi Özdil’in ortaya koyduğu ve kısa zamanda tüm internete yayılan derleme görüntüler, klipte kullanılan bazı sahnelerin başka biir kısa filmden esinlenildiği ortaya çıktı. Klibin, 2011 yapımı “Mahna Mahna Killer”  isimli kısa  filmindekilere oldukça benzeyen sahneler içermesi bu da mı çalıntı yorumlarının yapılmasına neden oldu.

67 milyondan fazla izlenen klibin başka bir videodan esinlenmesi durumunun telif hakları kısmında problem yaratır mı bilemiyoruz. Ancak daha önce Çağatay Akman’ın “Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısının müziğinin Yunan müzik grubu Anna RF’nin “Jump” adlı şarkısından birebir alınması telif davasını doğurmuştu. Ancak; Reynmen’in Mahna Mahna Killer videosunun telif ücretini ödeyip kullanım hakları satın alınmış olabileceğini de eklememiz gerek.

Mahna Mahna Killer’a ve Reynmen’in Derdim Olsun klibine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

5/5 (1)

Derecelendirmek İstermisiniz?