Sony Xperia XZ4’ün Tasarımı Sızdırıldı!

12 Ocak 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Sony, yeni amiral gemisi modeli Xperia XZ4 ile tasarım anlayışında tekrardan değişikliğe gidecek gibi görünüyor. Zira Xperia XZ4’ün sızdırılan görseli şirketin bugüne kadar çıkardığı hiç bir telefon tasarımına benzemiyor. Peki Sony’nin yeni amiral gemisinin özellikleri ne olacak? Detaylar haberimizde.

Akıllı telefon departmanında istediğini bir türlü alamayan Sony, yeniden akıllı telefon dünyasında iddiasını ortaya koymak için yeni modeller geliştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Şubat ayında Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresinde tanıtılması beklenen yeni amiral gemisinin detayları gelmeye başladı.

Japon devi Sony, MWC 2019’da adından söz ettirmeyi planlıyor. CES 2019 fuarında yer alan şirketin yetkilileri tarafından Xperia XZ4 ile ilgili yapılan açıklamaların ardından şimdi de cihazın bir görseli sızdırıldı. Telefonu tasarımının netlik kazanmasını sağlayan paylaşımla beraber belli başlı sistem özellikleri de raporlandı.

Sony Xperia XZ4

Sony Xperia XZ4

Paylaşılan görselde şirketin yeni bir tasarım anlayışına geçiş yaptığı anlaşılıyor. Sony Xperia XZ4 akıllı telefonlarda çok daha ince bir çerçeve kullanılacağını görüyoruz. Ekran kısmında hem üst hem de alt bölümde ince bir çerçeve çizgisi mevcut. Bu da ekran gövde oranının oldukça yüksek olacağını işaret ediyor. Önceki Xperia modellerine kıyasla Xperia XZ4’ün ekranının yan kısımlardan tamamen çerçevesiz olduğu fark ediliyor. Diğer Sony modellerine göre çok daha ince çerçeveler kullanan akıllı telefonun arka kapak kısmında da üçlü kamera dizilimiyle geleceğinin ip ucu veriliyor.

Yukarıdaki görselde gördüğünüz üzere cihazın daha önce paylaşılan ön cam tasarımı ile sızdırılan görselin bir birine benzerliği dikkat çekiyor. Bu iki görselin benzerliği cihazın tasarımını da onaylar nitelikte. Flaş ışığının üst kısımda yer alacağı Sony Xperia XZ4 akıllı telefonlar, degrade renklerde arka kapak tasarımına sahip olacak.

Tasarım kısmında diğer Xperia amiral gemilerine kıyasla çok daha başarılı bir telefon olacak olan Sony Xperia XZ4, teknik özellikler kısmında da tatmin edici donanım özelliklerine sahip olacak. 6.5 inçlik bir ekran üzeride şekillenecek olan cihazın kalbinde, Snapdragon 855 işlemci yer bulacak

Arka tarafında 3 Sony sensörlü kamera ve ön tarafından çift kamera kullanılması söz konusu olan telefon, en az 6 GB RAM ile desteklenecek. 256 GB depolama alanıyla beraber 3900 mAh değerinde de bataryalarının kullanılacağı söylenen telefonun çıkış fiyatı ise henüz belli değil.

25 Şubat tarihinde başlayacak olan MWC 2019 etkinliği sonrasında tanıtılması beklenen modelin fiyatı, tüm özellikleri ve tasarımı gün yüzüne çıkacak.Türkiye’de mobil departman ofisini kapatan Sony’nin Xperia XZ4 modelini satışa çıkarıp çıkarmayacağını bilemiyoruz.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?