Samsung Galaxy S10’un Tanıtım Tarihi Açıklandı!

11 Ocak 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Samsung Galaxy S10 serisinin tanıtım tarihi duyuruldu. Şirketin en yeni amiral gemisi modeli Şubat ayında tanıtılacak.

samsung galaxy s10

Samsung, amiral gemisi “S” serisinin yeni üyeleri Galaxy S10 serisini tanıtacağı tarihi sonunda açıkladı. Güney Koreli teknoloji devi, yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S10, Galaxy S10+ ve Galaxy S10 Lite’ı  20 Şubat tarihinde özel bir etkinlik kapsamında gün yüzüne çıkaracak. ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlenecek etkinlik, Türkiye saatiyle 22:00’da başlayacak.

The Wall Street Journal‘ın yaptığı habere göre Samsung, Galaxy S10 etkinliğinde katlanabilir telefonunun “tamamen çalışan” bir versiyonunu da kamuoyuna sunacak. Yine yapılan habere göre Galaxy S10 serisinin üç üyesinin bu etkinlikte sahne alması, 5G destekli dördüncü versiyonun ise ilkbaharda resmiyet kazanması bekleniyor.

Davetiyeler Gönderilmeye Başlandı 

Samsung, 20 Şubat 2019 Çarşamba günü San Francisco’da düzenlenecek olan Galaxy Unpacked etkinliği için davetiyeler göndermeye başladı. Davetiyeye eklenen görüntünün tasarımı, Samsung’un amiral gemisi telefonunun onuncu yıla özel renkerden oluşuyor. Görüntü, mor bir telefonun hafif kavisli kenarını gösteriyor gibi görünüyor, ancak bu görüntüden Galaxy S10’un tasarımını ile ilgili bir ipucu çıkarmak çok zor gibi görünüyor.

Samsung’dan yapılan açıklamada 2019’un Galaxy S serisinin 10. yılı olduğuna dikkat çekilirken, etkinlik davetiyesinde de 10 sayısı oldukça belirgin bir yer tutuyor. Rakamın içerisindeki sıfırın şekli de daha önce sızdırılan yatay şekilde ön taraftaki kamera deliğine işaret ediyor olabilir.

Samsung Unpacked etkinliğini enteresan bir şekilde Barselona’da düzenlecek Mobil Dünya Kongresi’nden (MWC) bir hafta önce gerçekleştiriyor. Şirket normal şartlarda Galaxy S serisinin yeni üyelerinin tanıtımını genellikle Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde yapıyordu. Ancak MWC 2019’da 5G’nin yoğun bir şekilde konuşulacağı yönündeki beklenti nedeniyle, Samsung’un Galaxy S10’un 5G versiyonuna dair detayları açıklamayı Barselona’ya bırakabileceği söyleniyor.

Galaxy S9’un satış beklentilerini karşılayamaması ve şirketin hafta içinde düşük akıllı telefon satışları nedeniyle düşük kâr öngördüğünü açıklaması, 2018’in Güney Koreli şirket açısından nasıl geçtiğini özetliyor. 2018’de beklenen satış rakamlarının çok altında kalan Samsung’un mobil departmanı, yeni geliştirmeleri neticesinde 2019’dan oldukça umutlu. Samsung Galaxy S10 serisi ve katlanabilir telefonuyla beklentileri karşılayamayan S9 ve Note 9’un izlerini silmeyi hedefliyor.

Kaynak: The Wall Street Journal

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?