AMD CES 2019’da 7NM Ekran Kartını Tanıttı!

11 Ocak 2019 0 Yazar: Burç Coşkunkan

CPU ve GPU üreticisi AMD, CES 2019 kapsamında yaptığı duyuruda, 7nm teknolojisine sahip ekran kartını tanıttı.

Dünyanın en büyük grafik işlem birimi üreticilerinden olan AMD firması Los Angeles’ta bugün sonlanan CES 2019 fuarında yerini alan firmalardandı. Etkinlik kapsamında tanıttığı 7nm ekran kartı büyük ilgi gördü.

AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su, CES 2019’da özel bir etkinlik düzenledi. Tanıtım etkinliğinde yer aldığı konuşmasında dünyanın ilk 7nm oyuncu grafik işlem ünitesi (GPU) olan AMD Radeon VII’yi ve duyurdu laptoplar için geliştirilen 2. Nesil AMD Ryzen Mobile işlemciyi tanıttı.

Dünyanın ultra ince laptoplar için geliştirilen ilk işlemcisi olan 2. Nesil AMD Ryzen Mobile işlemcilerinin detaylarını aktarıldı. Laptop işlemcisinin arkasından sahneyi 7nm üretim sürecinden çıkan 3. Nesil AMD Ryzen masaüstü işlemcisi aldı.

Tanıtım sırasında AMD CEO’su Su’ya aralarında oyundan sorumlu Microsoft Başkan Yardımcısı Phil Spencer, Massive Entertainment Yönetici Direktörü David Polfeldt ve FNATIC Kurucu Ortağı ve Başkanı Sam Mathews gibi isimler eşlik etti.

AMD Radeon VII Özellikleri

Tanıtım sırasında AMD’nin yeni oyuncu canavarının bir takım özellikleri de paylaşıldı. AMD Radeon VII grafik kartı, AMD Radeon RX Vega 64’e göre 2 kat daha fazla bellek, 2.1 kat daha fazla bellek bant genişliği, ortalamada %29’a kadar daha yüksek oyun performansı ve içerik üretimi uygulamalarında %36’ya kadar daha fazla performans sunuyor.

Oyuncular için AMD Radeon VII, en yüksek çözünürlüklerde, normalin üzerinde kare oranları için maksimum ayarları mümkün kılıyor. Bu sayede yüksek fps isteyen oyunlarda akıcılık ve çözünürlük bozulmuyor.

Aynı zamanda 1080p, ultra geniş 1440p ve 4K çözünürlüklerde kesintisiz ve yüksek yenileme oranlı HDR oyun deneyimi AMD Radeon VII ile birlikte geliyor. Bunun yanında keskin ve canlı görüntü sağlayan 8K monitörlerde, yeni nesil fotoğraf ve görsel içerik üretimi uygulamalarının kullanılması da bu ekran kartı ile mümkün kılınmış. AMD Radeon VII grafik kartının 7 Şubat 2019’da piyasada olması bekleniyor.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?