Elm Sokağı Kabusu Filmi Tekrar Vizyona Girecek!

27 Aralık 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Nightmare on Elm Street (Elm Sokağı Kâbusu) filmi, Korku Seansı filmi yüzünden gelecek bir tarihte vizyona tekrardan girecek. Film ile ilgili detaylar haberin devamında.

Yeni jenerasyon pek bilmez ama 80’li yılların en büyük korku yapımlarından biri “A Nightmare on Elm Street” idi. 1984 yılında ilk vizyona girdiğinde yakaladığı başarıyı 5 seri devam ettirdi. Filmin 6’ıncısı ve 1994 yılındaki Nightmare on Elm Street 7. New  Nightmare (Elm Sokağı Kâbusu 7: Yeni Kâbus) filminde düşük gişe rakamlarından sonra devam filmi gelmedi. Aradan geçen 16 yıl sonra 2010 yılında A Nightmare on Elm Street adıyla tekrardan vizyona giren film, ilk serisi kadar ilgi görmedi. Adeta gişede yere çakıldı. Bir süre önce filmin stüdyo şirketi New Line Cinema’nın yeni bir A Nightmare on Elm Street duyurusu yaptı ancak gerisi gelmedi.

New Line Cinema stüdyosu aracılığıyla yeniden hayata geçirilmeye hazırlanan A Nightmare on Elm Street projesi hakkında beklenen açıklama nihayet geldi. Edinilen bilgiye göre, “A Nightmare on Elm Street” yeniden çekim projesi üzerinde durulsa da aynı stüdyodan çıkan başka bir film nedeniyle, proje askıya alındı.

Film İçin Geri Adım Söz Konusu Değil

Aquaman ve Korku Seansı 2 gibi başarılı filmlerin senaryosunun altında imzası bulunan David Leslie Johnson-McGoldrick tarafından yapılan açıklamaya göre “A Nightmare on Elm Street”‘in hayata geçirilme süreci hala devam ediyor. Ayrıca David Leslie Johnson-McGoldrick “Bu konuda hiçbir geri adım henüz bulunmuyor. Ama The Conjuring, New Line Cinema’nın öncelik verdiği film konumunda bulunuyor.” dedi.

Korku Seansı 3 Bekleniyor

İlk iki filmiyle yüksek gişe hasılatı yakalamayı başaran The Conjuring (Korku Seansı)’in üçüncü devam filmi üzerine çalışmalar sürüyor. 2020 yılında vizyona çıkarıp büyük bir gişe geliri elde edeceğine garanti gözlerle bakılan The Conjuring 3 projesi New Line Cinema tarafından öncelikli konumda bulunuyor. Bu sebeple de “A Nightmare on Elm Street”‘i 2020 yılında önce sinemalarda görme ihtimalimiz pek bulunmuyor.

A Nightmare on Elm Street yerine The Conjuring 3’nin önce çekilmesinin beklenen gişe başarısının yanı sıra bu prodüksiyonunun çok daha ucuza mal edilmesi olduğu söylentiler arasında yer alıyor. A Nightmare on Elm Street, New Line Cinema ve Platinum Dunes ortaklığı ve Jackie Earle Haley yönetmenliğinde 2010 yılında yeniden hayata geçirilmişti. Beklentilerin çok altında kalan film gişede de başarısızdı.

90’lı yıllarda Elm Sokağı Kâbusu denince tüylerimiz ürperirdi. Umarız 2020 yılında hayata geçirilecek olan yeni film de eskisi kadar başarılı olur ve beklentilerin üzerine çıkar.

Kaynak: consequenceofsound

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?