Huawei Mate 10 Pro Android 9.0 Pie Güncellemesi Dağıtılmaya Başladı

19 Aralık 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Huawei firması Android güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Son gelen bilgilere göre geçen yıl tanıtılan amiral gemisi modeli Mate 10 Pro için Android Pie güncellemesi resmen yayınlandı.

Hauwei’nin Almanya blog sayfasında BLA-L29 9.0.0.161 (C432E4R1P11) yapı numarasına sahip ve 753 MB büyüklüğünde Android Pie güncellemesinin resmen başladığı bilgisi paylaşıldı. Eğer daha önce Android Pie Beta sürecine dahil olmadıysanız 3.81 GB büyüklüğünde tam sürüm olarak telefonunuza yüklenecek. Avrupa bölgesi için yayınlanan güncelleme kademe kademe dağıtılacak. Eğer elinizde Avrupa’dan gümrük yoluyla gelme cihaz varsa Ayarlar / Sistem / Sistem Güncellemesi kısmını ziyaret edip güncellemenin telefonunuza gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yayınlanan BLA-L29 9.0.0.161 (C432E4R1P11) yapı numarasına sahip güncelleme Android 9.0 Pie işletim sisteminin yanı sıra aynı zamanda EMUI 9.0 arayüzünü de içerisinde barındırıyor. Güncelleme ile gelen bir takım yenilikleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Android Pie’ya  dayanan EMUI 9.0, orijinal Android karakterini koruyor ve benzersiz özellikleri ve basitliği ile büyülüyor. Ayrıca son teknoloji ürünü cihazlar için optimize edilmiştir. Geliştirilmiş sezgisel tasarımın hayatınızı ve işlerinizi kolaylaştıracağından, verilerinizin korunmasına yardımcı olacağından ve dijital alışkanlıklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

Basit Doğal 

Sezgisel Tasarım 
Kullanıcı arayüzünü EMUI 9.0, daha kolay ve daha kullanıcı dostu hale getirmek için geliştirildi.
Doğa sesleri 
Çalar saatler ve zil sesleri doğadan ilham alır – sizi her gün biraz doğaya geri getirir. 
Resimli işlevler 
Yoğun bir güne grafiksel olarak büyüleyici talimatlar ve açıklamalarla başlamanıza yardımcı olur. 
Basit Ayarlar 
EMUI 9.0 ile en çok kullandığınız ayarlara erişmek daha kolay hale getirildi.

Akıllı günlük yaşam 

Verilerinizi koruyun, telefon kullanım alışkanlıklarınızı kontrol altına alın.  
Şifre yöneticisi 
Unutulan şifreler hakkında bir daha asla endişelenmeyin. Parolalarınızı parola yöneticisine kaydetmeniz yeterli olacaktır. Bir daha ki sefere şifreye ihtiyaç duyulduğunda parola yöneticisi sizin için şifrenizi hatırlayacak.
Dijital Denge 
Alışkanlıklarınıza genel bir bakış yapın, zamanınızı düzenleyin ve iyi uyuyun. Dijital Denge size ve ailenize teknolojiyle mükemmel bir uyum içinde yaşayabilmeniz için dengeli cihaz kullanımını sağlayacak.

Mobil ofisiniz 

Ekranınızı yansıtır 
Kablosuz projeksiyon ile sunum yaparken telefonunuzdan uzaklaşmanıza gerek kalmaz. Cihazınız sunumunu gösterirken siz de internette dolaşabilir veya maillerinizi kontrol edebilirsiniz.
Kaydedici 
Arayüzü tutarlı ve kullanımı kolay bir kullanıcı deneyimi için optimize ederken, kayıt cihazına düzenleme veya hızlandırma gibi işlevleri ekler.

Yedekleme, Kaydetme ve Paylaşma 
Huawei Paylaşım 3.0 
Telefonunuz, bilgisayarınız ve Mopria yazıcınız arasında dosya aktarım hızını artırır.

Geliştirilmiş Verimlilik 

Daha Hızlı Başlangıç ​​Süreleri 
İnternet dünyasındaki en popüler uygulamaların açılış süreleri kısaltıldı.
İşlevsellik 
Ödeme yapmak, büyük resimler açmak ve WeChat ile fotoğraf paylaşmak artık çok daha hızlı.

HiTouch

Bir görüntü üzerinde iki parmağınızı basılı tutarak etkinleştirilen HiTouch , kullanıcıların çevrimiçi perakendecileri ve e-Ticaret platformlarını kolayca sorgulamasına ve ürün alışverişlerine olanak tanır. Bu özellik, 200’den fazla eTicaret platformundan ve yaklaşık 100 markanın resmi çevrimiçi mağazasından 120 milyondan fazla ürünü tanıyabilir.

HiVision

HiVision ile, kullanıcılar sadece kamerayı ona doğru işaretleyerek ilgi nesneleri hakkında daha fazla bilgi almak için internette kolayca sorgulayabilirler. HiVision, 15 ülkeden ve 10 milyondan fazla ünlü eserin yer aldığı yerlerden tanınıyor. Ayrıca çok çeşitli gıda maddelerini tanır ve kalori alımını bilen kullanıcılar için kalori tahmini sağlayabilir.

Kaynak: Huawei Blog

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?