Xiaomi Play Akıllı Telefonun Duyuru Tarihi Belli Oldu!

18 Aralık 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Xiaomi’nin yeni akıllı telefon serisinin ilk modeli Xiaomi Play’in tanıtım tarihi belli oldu. Xiaomi Play 24 Aralık tarihinde resmi olarak duyurulacak.

Çin merkezli Xiaomi, bu yıl batı pazarında boy göstermek adına ürün gamını oldukça genişletti. Şirket aynı stratejiyi 2019 yılında da uygulayacak gibi görünüyor. Xiaomi bu kapsamda yeni bir akıllı telefon serisini duyurmayı planlıyor.

Türkiye’de de resmi satışını sürdüren ve beğeni toplayan şirketin, Xiaomi Play serisi akıllı telefonların üzerinde çalıştığını daha önceki haberlerimizde ele almıştık. Xiaomi, bugün yaptığı duyuru ile 24 Aralık tarihinde Çin’de düzenlenecek bir etkinlikte Xiaomi Play akıllı telefonun duyurulacağını açıkladı.

Bu cihazın donanımı hakkında maalesef herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Ancak; geçen hafta  Xiaomi’nin önde gelen isimlerinden Lin Bin tarafından paylaşılan bilgilerde bahsedilen 48MP kameraya sahip Xiaomi akıllı telefon bu olabilir. Eğer öyle olursa dün tanıtımı gerçekleşen 48MP çöünürlüklü Huawei Nova 4 cihazına ciddi bir rakip olacaktır.

Cihazın fiyat kısmında güvenilir raporlar var. Gelen raporlara göre Xiaomi Play akıllı telefonun, Çin pazarında 1.999 Yuan (289 USD) fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Ayrıca gelen raporlar akıllı telefonun Snapdragon 845’li Pocophone F1’in yeni bir versiyonu da, olabileceğine yönelik bilgileri bize aktarıyor. Xiaomi Play ile ilgili daha fazla ayrıntının önümüzdeki birkaç gün içinde ortaya çıkacağını tahmin ediyoruz.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?