Netflix’in İlk Yerli Dizisi Hakan: Muhafız Bugün İtibariyle Platformda

14 Aralık 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Çağatay Ulusoy’un başrolü oynadığıu Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Hakan Muhafız bugün başlıyor.

Netflix’in aylardır merakla beklenen ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız ya da ulusal platformlardaki adıyla The Proctector’ın 1. sezon bölümleri yayında. Dizide mütevazı bir hayatı olan Hakan’ın hem İstanbul’un hem de kendi kaderini sonsuza dek değiştirecek, bugün olması gereken kahraman olma yolundaki macerasına tanıklık edeceğiz.

Günümüz İstanbul’unda kadim gizli bir birlik ile bağını keşfeden genç bir Hakan’ın, şehri ölümsüz düşmandan korumak için atılacağı macerayı ekrana getirecek olan dizinin oyuncu kadrosu da bir hayli geniş. Hakan: Muhafız’da Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş Saygın Soysal ve Burçin Terzioğlu gibi isimler yer alıyor.

Dizinin senaryosu, “Karakalem” ve “Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” adlı romandan esinle Atilla Ünsal ve Aşkım Özbek’in yazdığı hikayeye üzerine kurgulanmış. Dizinin senaryosu ise; İpek Gökdel’in imzasını taşıyor. Şimdiden 2. sezon bölümleri için onay alan Hakan Muhafız’ın yeni sezon bölümlerinde Boran Kuzum ve Engin Öztürk isimlerini de görmek mümkün olacak.

Dizinin yaklaşık 45 dakikalık 10 bölümden oluşan birinci sezonu Türkiye saatiyle bugün 11:00’da yayına geçti. Geçmişle geleceğin, doğuyla batının buluştuğu 15 milyonluk İstanbul’da Hakan aslında hikayenin başında Kapalıçarşı’daki bir esnaftan farksız herhangi bir genç. Oysaki çok kısa zamanda doğduğu ve büyüdüğü şehrin gizemli güçlerin tehdidi altında olduğunu öğrenmesiyle onu çok başka bir dünya girerken ona tanık olabilirsiniz.

Dizinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?