Xiaomi Mi A1 Android 9 Pie Yayınlandı!

7 Aralık 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Xiaomi’nin Android One programı kapsamında geliştirdiği ilk cihaz olan Mi A1 için bugün itibariyle Android 9 Pie beta güncellemesi yayınlandı. Beta programına kısıtlı kullanıcı dahil edildi.  

 

Android One programı kapsamında olan cihazlar herhangi bir arayüz ile çalışmazlar. Bunun yerine saf Android işletim sisteminin deneyimini kullanıcıyla buluştururlar. Google tarafından geçtiğimiz yıllarda duyurulan bu program kapsamında da bu cihazların güncellemeleri direkt olarak Google aracılığı ile yapılmaktadır. Özellikle aylık güvenlik güncellemeleri Pixel cihazlardan hemen sonra Android One cihazlarına gönderilmeye başlanır ve bu konuda da diğer modellere göre daha hızlı güncellenir.

Xiaomi’nin Android One kapsamında piyasaya sürdüğü Mi A1 cihazı uygun fiyatı ve fiyatına göre üstün donanımıyla tüketici cephesinden oldukça büyük ilgi görmüştü. Bu ilgi de şirketin milyonlarca Mi A1 satmasını sağladı. Şimdi ise eski Android One cihazı için bir süredir merakla beklenen Android 9 Pie güncellemesinin beta sürümü bugün itibariyle resmen dağıtılmaya başlandı.

Geçtiğimiz haftalarda Mi A2 ve Mi A2 Lite için dağıtılan Android 9 Pie güncellemesinin beta sürümü  bazı Mi A1 kullanıcıları için OTA üzerinden dağıtılmaya başladı. Bu yazılım beta olduğu için çeşitli hatalar ile birlikte geliyor olabilir. Kararlı sürüm güncellemesi öyle görünüyor ki önümüzdeki yılın başlarında Mi A1 için yayınlanacak.

Yukarıdaki görselde görebileceğiniz üzere Android 9 Pie işletim sistemi ile Google tarafından yapılan tüm yenilikleri tüm Xiaomi Mi A1‘de kullanıcıları deneyimleyebilecek ve birçok marka modelden önce en yeni Android sürümüne sahip olacaklar.

Yeni bir işletim sistemi güncellemesi olduğu için yazılım boyutu da büyük olacaktır. Bu yüzden güncellemeyi mümkün olduğunda WiFi ağı kullanarak cihazınıza indirin. Ayrıca cihazınızın şarjının %50 civarında olmasına ve verilerinizin yedeğini aldığınıza emin olun. Mi A1 Android 9 Pie güncellemesi 2019’un ilk aylarında kararlı sürüm olarak tüm kullanıcılara yayınlanması bekleniyor.

 

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?