Xiaomi Mi A2 Lite İçin Android Pie Güncellemesi Yayınlandı

28 Kasım 2018 1 Yazar: Burç Coşkunkan

Xiaomi güncelleme konusunda ne kadar hızlı olduğunu yine gösteriyor. Şirket Mi A2 Lite modeli için Android 9.0 Pie güncellemesini resmen yayınladı.

Çin merkezli Xiaomi firması tarafından bu yıl tanıtımı gerçekleşen Android One programı kapsamındaki Mi A2 Lite için en yeni Android sürümü resmen dağıtılmaya başlandı. Yakın zamanda başlatılan beta sürümünün ardından Avrupa ülkelerindeki bazı bölgelerde kararlı sürüme geçildi.  

Xda-Developers’da yer alan habere göre Polonya’da Mi A2 Lite Android Pie güncellemesi resmen başladı. Yaklaşık 1 GB büyüklüğünde olan güncelleme OTA (şebeke) üzerinden kademe kademe dağıtılacak. Avrupa öncelikli başlayan güncellemenin Aralık sonuna kadar Türkiye dahil tüm Avrupa ülkelerinde yayınlanması bekleniyor. Bu sebeple de sık sık ayarlar kısmından güncellemeleri kontrol et sekmesini ziyaret etmenizde fayda var.

Elektronik Ürün Taksitlendirme Yasasında Değişiklik Yapıldı

Güncelleme ile gelen yenilikler

Güncelleme içerisindeki en büyük yenilik elbette ki Android 9.0 Pie sürümünün cihaza gelmesi. Bunun dışında uyarlanabilir pil ve parlaklığın optimizasyonuFM radyo desteği ve Kasım ayı güvenlik yamaları da güncellemeyle birlikte geliyor.

Xiaomi Mi A2 Lite Google’ın Android One projesi kapsamında olduğu için güncellemeyi bu denli erken alması normal karşılanabilir. Ancak Xiaomi’nin güncelleme konusunda bir çok firmadan daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez.

Kaynak: Xda-Developers

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?