Huawei P10 GPU Turbo Güncellemesi Başladı!

28 Kasım 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Honor Play akıllı telefon ile tanıdığımız GPU Turbo teknolojisi Huawei’nin bir çok telefonunda aktif hale getiriliyor. Şirketin GPU Turbo güncellemesi takviminde Kasım ayında yer alan amiral gemisi modellerinden P10 için güncelleme resmen başladı.

Honor Play ile tanıtılan GPU Turbo teknolojisi Huawei’nin geçen yılki amiral gemisi P10 cihazı için resmen dağıtıma başlandı. Grafik performansını %60, pil performansını ise %30 arttıran GPU Turbo teknolojisini özellikle Huawei P10 kullanan mobil oyun tutkunları heyecanla bekliyordu.   

Honor 8x’i Her Yönden Detaylı Şekilde İnceledik!

 

VTR-L09 8.0.0.379 (C432) yapı numarasına sahip olan güncelleme 692 MB büyüklüğünde ve kademeli olarak dağıtılıyor. Güncelleme OTA üzerinden dağıtılacağı için kullanıcıların herhangi bir üçüncü parti yazılım kullanmasına gerek yok. Huawei P10 güncellemesi yalnızca GPU Turbo teknolojisini içermiyor. Bunun yanında çeşitli yenilikleri de beraberinde getiriyor.

Güncelleme ile gelen yenilikler

Siste
Daha sorunsuz bir oyun deneyimi için Huawei GPU Turbo Hızlandırma teknolojisi ve Game Suit yazılımı.

Ekran video kaydediciyi
Ekran görüntüleri artık herhangi bir zaman sınırı olmaksızın alınabilir. Ekran videosu kayıt sırasında bir ses kaynağı seçebilirsiniz (mikrofon, sistem veya hiçbiri).

Galeri
Görüntüleri düzenlerken bazı filtrelerin UI metin görünümünü optimize edildi.

Güvenlik
Ekim 2018 güvenlik yaması cihaza entegre edildi.

Gerçekleşen güncelleme Android Pie öncesinde gelen son büyük güncelleme olacaktır. Gelen bilgilere göre Huawei P10 için Android 9.0 Pie güncellemesi Şubat ayının ilk haftasında dağıtıma çıkacak.

 

 

Kaynak: huaweiblog

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?