Xiaomi Mi 8 Lite MIUI 10 Kararlı Sürümü Yayınlandı!

22 Kasım 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Xiaomi’nin en yeni amiral gemisi modeli Mi 8’in cep dostu versiyonu MIUI 10 10.0.3 güncellemesi OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı.

Kasım ayı başlarında Mi 8 Lite için MIUI 10 beta sürümü dağıtılmıştı. Beta sürüme geçmeyip kararlı sürümü bekleyen kullanıcılara bekledikleri haber bugün geldi. Mi 8 Lite kullanıcıları tarafından merakla beklenen MIUI 10 kararlı sürüm güncellemesi OTA üzerinden kademeli olarak bütün kullanıcılara dağıtılmaya başladı.

Xiaomi Mi8 Lite için dağıtılan yeni güncelleme V10.0.3.0.ODTMIFH derleme numarasına sahip. Daha önce beta sürümü yüklemediyseniz güncellemenin 1,62 GB civarında bir boyuta sahip odluğunu belirtelim. Güncellemenin bu denli büyük olması Android Pie bekleyenleri heyecanlandırabilir ancak; yazılım içerisinde maalesef Android 8.1 Oreo sürümünü içeriyor.

Güncelleme ile neler değişti?

Xiaomi’nin güncelleme hakkında paylaştığı detayları incelediğimiz zaman birçok arayüz değişikliği göze çarpıyor. Daha hızlı ve daha rahat bir kullanım için düğmelerin değiştirilmesiyle ilgili olarak tam ekran hareketlerinin cihaza eklendiği belirtiliyor. Ayrıca eklenen doğal sesler sayesinde bildirimleri daha farklı ve yenilenmiş sesleriyle alabileceksiniz. Geliştirilen yeni yapay zeka özellikleri ile beraber gelen Mi 8 Lite MIUI 10 güncellemesi, pil ve performans optimizasyonu bakımından da kullanıcılara en iyi Android deneyimini vadediyor.

 

Güncelleme OTA üzerinden dağıtılacağı için herhangi bir işlem yapmadan cihazınıza gönderilmesini beklemeniz gerekiyor. Eğer daha önce MIUI 10 beta sürümünü yüklemişseniz yazılımın yalnızca 423 MB kadarı cihazınıza gönderilecektir. Güncelleme kademe kademe dağıtıldığından dolayı sık sık ayarlar menüsünden sistem güncellemeleri kısmına gitmeniz ve güncellemeleri kontrol et butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

 

5/5 (1)

Derecelendirmek İstermisiniz?