Netflix, Abonelik Ücretlerinde Büyük İndirime Gidiyor

17 Kasım 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Dünyanın en popüler dizi ve sinema yapımcılarından Netflix, abonelik ücretlerinde güncelleme kararı aldı. İndirime gidilecek olan ücretlendirmelerde yüzde 50’ye yakın fiyat düşüşü gerçekleşecek.

Dizi ve sinema sevenlere çevrimiçi hizmet veren medya sağlayıcısı Netflix, üyelik ücretini yarı yarıya azaltmayı planlıyor. Bu kapsamda da kullanıcılara yeni bir üyelik sistemini sunacak.

İnternet üzerinden dizi ve film içerikleri sunan ve bazı içeriklerin de yapımcılığını üstlenen Netflix’ten sevindirici bir haber geldi. Popüler video izleme platformu, sadece mobil cihazlardan içeriğe ulaşım sağlayan bir üyelik sistemi ilefiyatlar yarı yarıya düşüreceğini duyurdu.

Şu an için sadece Malezya’da kullanılan yeni abonelik sistemi, test aşamasından başarı ile çıkılırsa global anlamda kullanıma sunulacak. Yalnızca mobil platform üyeliğinde ABD için 4 dolarlık bir fiyat belirleyen şirket, Türkiye’de dahil olmak üzere diğer ülkelerdeki fiyat politikası için herhangi bir açıklama yapmaya çekindi. Netflix, yeni abonelik sistemi ile birlikte buna ek olarak, Nintendo’nun ünlü konsolu Wii desteğini sonlandıracağını açıkladı.

Abonelik Ücreti %50 Düşüyor

Netflix, alınan karar üzerine 31 Ocak 2019 tarihinden itibaren Nintendo Wii cihazları üzerinden hizmet vermeyecek. Buna sebep olarak da Wii konsolunun popüleritesinin düştüğü ve kullanıcı sayısının azalması gösteriliyor. Aslına bakarsanız haksız da değiller. Zira Nintendo Wii artık nostaljik cihazlar arasında yerini buldu.

Netflix, birçok Xbox, PlayStation gibi oyun konsolları üzerinden kullanılabiliyor. Wii üzerinde de halen kullanılan platform, önümüzdeki yılın Ocak ayından itibaren destek vermeyecek. Aynı zamanda yeni abonelik sisteminin de 31 Ocak 2019 itibariyle yarı yarıya düşürülmüş fiyatıyla global anlamda sunulması planlanıyor.

 

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?