General Mobile’dan GM9 Pro’ya %25 İndirim

27 Ekim 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Türkiye’nin yerli akıllı telefon üreticisi General Mobile, hükümet tarafından başlatılan Enflasyonla Topyekün Mücadele Kampanyası kapsamında indirime gitti. Yapay zekalı kamera desteği bulunan GM 9 Pro’nun fiyatı %25 düştü.

Son yıllarda Türkiye’de  en çok tercih edilen markalar sıralamasında üçüncü sıraya baktığımız zaman yerli akıllı telefon üreticisi General Mobile’ı görüyoruz. Firma, Eylül ayında İkitelli’de bulunan fabrikasında yeni üst seviye akıllı telefonu GM 9 Pro modeli için yeni bir kampanya başlattı. Tanıtım sırasında açıklanan fiyatıyla tepkileri üzerine çeken General Mobile, GM serisi akıllı telefonlarının amirali olan GM 9 Pro’nun fiyatında %25 İndirim yaptı. 

Güncel teknolojiyi daha uygun fiyatlarla tüketiciyle buluşturan yerli firma General Mobile, yükselen enflasyonla mücadeleye destek verdi. Firma, İstanbul İkitelli’de yıllık 2,5 milyon adet üretim kapasiteli yeni fabrikasında üretilen GM 9 Pro’nun fiyatında yüzde 25 indirim yaparak, kullanıcılarının yüzünü güldürdü.

General Mobile GM 9 Pro Android Pie Beta Güncellemesine Kavuştu

Tasarımı, araştırma ve geliştirme süreci, üretimi ve lansmanı Türkiye’de yapılan, DxOMark’ın kabul ettiği tek yerli akıllı telefon olan General Mobile GM 9 Pro akıllı telefonu tüketiciler, başlatılan kampanya ile daha ucuza alabilecek. Tüketiciler kampanya kapsamında, lansman fiyatı olan KDV dahil 2.899 TL yerine yüzde 25 indirimle tavsiye edilen perakende fiyatı olarak 2.199 TL’ye satın alabilecek.

General Mobile GM 9 Pro, kalbinde Qualcomm Snapdragon 660 yonga seti, 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanı, 12MP + 8MP f/2.8 EIS ve yapay zeka destekli çift arka kamera kurulumu, 3.800 mAh batarya gibi özelliklere sahip. Ayrıca cihaz için başlatılan, Android 9.0 Pie işletim sistemi için beta sürecinin başladığını ve yakın zamanda güncellemenin serbest bırakılacağını da belirtelim.

General Mobile GM9 Pro sahipleri maalesef bu indirim sonrası ardaki farktan yararlanamayacaklar. Yani dün 2.899TL’ye alınan telefon için aradaki farkın talep edilmesi gibi bir durum maalesef söz konusu değil.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?