Xiaomi Mi A1 İçin Güncelleme Yayınlandı!

24 Ekim 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Xiaomi’nin ilk Android One cihazı olan Mi A1 için bugün itibariyle yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme, içerisinde Ekim ayı Google güvenlik yamasını da barındırıyor.

Google’ın en güncel Android’i sunma amacı ile başlattığı Android One projesi kapsamındaki bir cihazı kullanıyorsanız, en yeni güvenlik yamalarını ve en yeni Android işletim sistemini ilk siz deneyimleye biliyorsunuz. Normal şartlarda Android One projesine dahil olan cihazlar için güncellemeler hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gerekirken, maalesef durum pek de bu şekilde yürümüyor. Ancak; yine de güncellemeleri Android One sayesinde birçok üretici firmaya kıyasla  daha erken alabiliyorsunuz.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisinin Eylül 2017‘de piyasaya sürdüğü ilk Android One cihazı olan ve kısa sürede popüler hale gelen Mi A1, eskiyen bir cihaz olmasına karşın halen güncel kalmaya devam ediyor. Ekim 2018 tarihli en yeni güvelik yamasının bulunduğu yeni bir sistem güncellemesi Mi A1 için bugün itibariyle OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı. Güvenlik güncellemesi adı altında olmasına rağmen 1 GB civarında boyuta sahip olan güncellemenin içerisinde birçok performans iyileştirmesi ve hata düzeltmesinin olduğunu düşünüyoruz.

Samsung, Android 9 Pie Çalışmaları Yakında Bitecek

Neredeyse büyük bir işletim sistemi güncellemesini barındıracak boyuta sahip olan Ekim ayı güncellemesi ne yazık ki merakla beklenen Android 9 Pie güncellemesini Mi A1 için getirmiyor. En azından büyük boyutu sebebiyle bu güncellemenin Android 9 öncesi Mi A1 için dağıtılan alt yapı çekirdeklerinin entegre edildiği son güncelleme olacağını düşünüyoruz. Çünkü, aylık güvenlik yamasının bu kadar büyük boyutlu bir güncelleme ile sunulduğunu ilk defa görüyoruz.

Ülkemizde de satılan Mi A1 modeline sahipseniz cihazınızın ayarlar menüsünden sistem güncellemeleri kısmına girerek Mi A1 Ekim ayı güncellemesini elle kontrol edebilir ve cihazınıza indirerek yükleyebilirsiniz. Güncelleme OTA üzerinden dağıtıldığı için başka bir işlem yapmanıza gerek duyulmuyor.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?