Xiaomi Mi Mix 3’ün Bazı Teknik Özellikleri Resmen Açıklandı

18 Ekim 2018 0 Yazar: Ali Durum

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi‘nin premium akıllı telefon serisi olan Mix serisinin önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan versiyonu Mi Mix 3 hakkında bugün resmi ağızdan bazı açıklamalar yapıldı.

Xiaomi yetkililerinden Donovan Sung resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla şirketin yeni akıllı telefon modeli Mi Mix 3’ün bazı teknik özellileri hakkında bilgi verdi. Dün yaptığı bir paylaşımdaki (yukarıda da gördüğümüz) fotoğrafta Mix 3 lansmanının tanıtım görüntüsünü paylaşırken fotoğrafta tamamen çerçevesiz ve çentiği bulunmayan bir ekran görüntüsü yer alıyordu. Bu görüntüye biraz daha dikkat edilince cihazın üstünde çıkan bir çerçeve daha göze çarpıyordu. Fotoğraf üzerine “İki yıl önce ilk jenerasyon Mi Mix’i çıkarmıştık. 25 Ekim’de Pekin’de Mi Mix3’ün resmi olarak tanıtılacak.” duyurusu yapılmıştı.

Bugün ise Donovan Sung “5G ve 10G” yazan bir fotoğraf eşliğinde “5G hızında ve 10GB RAM, 8 gün sonra” açıklamasıyla Mi Mix3’ün 5G’li ilk akıllı telefon olarak çıkışını yapacağını ve ayrıca mobil bir cihaz için 10GB gibi devasa bir bellek seçeneğiyle çıkacağını duyurmuş oldu.

Ancak bu açıklamalardan çok daha öncesinde eylül ayında Donovan Sung yine resmi hesabından paylaştığı bir fotoğrafta 5G’li Mi Mix3’ün görüntüsünü paylaşarak yeni cihaz hakkında ipucu veren bir sızıntı gerçekleştirmişti. Bu fotoğrafta ise mobil şebeke bağlantılarının bulunduğu bir ekran önünde çerçevesiz ekranlı Mix3’ün şebeke kısmındaki “5G” ye dikkat çekiliyordu.

https://twitter.com/donovansung/status/1036559638714445824?s=19

Cihaz hakkında şu an bilinenler bu şekilde. Akıllı telefon sektöründe bazı taşları yerinden oynatacağı görülen cihazın diğer özelliklerini kısa bir süre içerisinde görmüş olacağız.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?