Huawei P20 Pro İçin Çok Önemli Bir Güncelleme Yayınlandı

6 Ekim 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Huawei, bir yandan yakın zamanda gerçekleştireceği etkinliğe hazırlanırken bir yandan da güncel telefonlarına yazılım desteği sunmaya devam ediyor. Firma tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan P20 Pro güncellemesindeki önemli bir hatayı gideren yeni bir güncelleme yayınladı.  

Huawei P20 Pro’nun kameralarında var sayılan olarak gelen Yapay zeka desteği geçen hafta yayınlanan güncelleme sonrası istenirse devre dışı bırakılacak hale geldi. 525 MB büyüklüğündeki bu güncellemeyi yükleyen kullanıcılar bir süre sonra cihazın fotoğraf çekimi sırasında önemli bir hatanın olduğunu keşfetti ve raporladı. Bu hata, akşam karanlığında flaş eşliğinde çekilen fotoğrafların, telefonun galeri uygulamasında siyah bir görüntü olarak yansımasıydı.

Geri bildirimleri değerlendiren Huawei, P20 Pro için alelacele 9.5 MB büyüklüğünde yeni bir güncelleme yayınladı. Söz konusu güncelleme, bir önce gönderilen güncelleme sonrasında flaş ile birlikte çekilen bazı fotoğrafların Galeri uygulamasında siyah görünmesi sorununu ortadan kaldırıyor.

LG G5 Android 8.0 Güncellemesi Yayınlandı!

Güncelleme OTA üzerinden yayınlandı ve herhangi 3.parti yazılım kullanmanıza gerek kalmıyor. Telefonunuzun ayarlar kısmından sistem güncellemelerini kontrol ederek, cihazınıza uygun olan güncellemenin gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Şayet daha önce gönderilen yukarıda da bahsettiğimiz 525 MB büyüklüğündeki güncelleme size gelmediyse muhtemelen ikisi bir paket içerisinde telefonunuza gönderilecektir.

Huawei P20 Pro Android 9 Pie ne zaman gelecek?

Huawei’nin 3 arka kameralı telefonu P20 Pro için Android 9.0 Pie güncellemesi Beta sürüm çalışmaları devam ediyor. Firmaya yakın kaynaklar tarafından gelen raporlara göre Beta test sürecinin yakın zamanda biteceği ve Mate 20 serisinin tanıtımından kısa bir süre sonra dağıtılacağı bilgisi aktarıldı.

 

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?