Samsung Galaxy J7 Prime İçin Android Oreo Güncellemesi Yayınlandı!

2 Ekim 2018 3 Yazar: Burç Coşkunkan

Ülkemizde oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan, geçen yılın en çok satan orta seviye telefonlarından birisi olan Samsung Galaxy J7 Prime için beklenen an geldi. J7 Prime Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlandı.

Galaxy J7 Prime Android OreoGalaxy J7 Prime akıllı telefon en çok satan Samsung cihazları listesine girmeyi geçen yıl itibariyle başardı. Dolayısıyla ciddi kullanıcı seviyesine ulaşan telefon için Android Ore güncellemesinin gelmesi bekleniyordu. Ancak Samsung, bir türlü beklenen güncellemeyi yayınlamamakta ısrar ediyordu. Ta ki bugüne kadar. Samsung Galaxy J7 Prime Android Oreo güncellemesinin birinci etabı Hindistan’da başladı. OTA üzerinden dağıtılan güncelleme 975 MB büyüklüğünde.

Samsung Experience 10 Apk Dosyası İndirilebilir Durumda

Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuşan J7 Prime için en önemli yenilik İlk olarak Galaxy S8 modellerde kullanılan Samsung Experience 9.5 kullanıcı arayüzü oluyor. Güncelleme kapsamında ayrıca klavye geliştirmeleri, ana ekran uygulamalarında daha gelişmiş 3D Touch kısayol özelliği, gelişmiş bildirim yönetimi, resim içinde resim modu, galeride albüm gizleme, klasörler için çeşitli renk paleti, Ayarlar menüsünde bazı düzenlemeler ve en son Google Güvenlik Yamaları cihazlara yükleniyor.

Türkiye’de Yayınlanacak Mı?

Samsung Galaxy J7 Prime kullanıcıları ülkemiz pazarında da oldukça yüksek rakamlara ulaşmış durumda. Dolayısıyla Samsung, Türkiye kullanıcılarına da Android 8.0 Oreo güncellemesinin dağıtımına başlayacak. Samsung tarafından yapılan resmi duyuruya göre ise Samsung Galaxy J7 Prime için Android 8.0 Oreo güncellemesi 12 Ekim tarihinde yayınlanacak.

5/5 (1)

Derecelendirmek İstermisiniz?