Huawei Mate 20 Pro’nun Kamerasıyla İlgili Dikkat Çeken Bir Video Yayınlandı

22 Eylül 2018 3 Yazar: Burç Coşkunkan

Huawei, 16 Ekim’de Londra’da gerçekleştireceği  Mate 20 ve Mate 20 Pro tanıtımları için son sürat hazırlıklar yapıyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça da bir takım sızıntılar ve tanıtım videoları sosyal medya platformlarında ortaya çıkıyor. Son paylaşılan Mate 20 Pro tanıtım videosunda da önemli bir kamera moduna vurgu yapıldı.

Huawei şimdiye kadar üretilen en iyi kameralı akıllı telefonlarını üretmek için var gücüyle çalışmalarına devam ediyor. Alman Leica işbirliği ile üretilen 3 arka kameralı Mate 20 Pro için heyecan git gide artıyor. Henüz resmi olarak gün yüzüne çıkmasa da cihazın tasarımı çoktan internet sitelerine düştü. Hatta bir takım teknik özellikleri konusunda bile hem fikir sahibi olduk diyebiliriz.

Teknik özellikleri konusunda gelen raporlarda Mate 20 Pro’nun su altı çekim moduna sahip olacağı bilgisi aktarıldı. Firma tarafından yayımlanan tanıtım amaçlı yeni videonun ise direkt olarak buna işaret ettiği belirtiliyor. 

Huawei Mate 20 Pro’nun İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı

XDA-Developers’ın ulaştığı telefonun kamera APK’sında bulunan su altı çekim modu, kullanıcıların su altında bile daha net fotoğraflar çekmesini sağlıyor. Bu da cihazın en az IP68 sertifikasına sahip olacağı anlamına geliyor. Akıllı telefonların ekranları su altında dokunma işlevini gerçekleştiremezler. Mate 20 Pro’nun su altında çekim yapabilmesi için ses tuşlarından faydalanması bekleniyor.

Son olarak bu videoda da önceki tanıtım videolarında olduğu üzere kare şeklindeki kamera modülü ön planda gösteriliyor. 

5/5 (1)

Derecelendirmek İstermisiniz?