General Mobile, Android 9.0 Pie Güncellemesi İçin Çalışmalara Başladı

15 Ağustos 2018 0 Yazar: Burç Coşkunkan

Ülkemizde önemli bir pazar payına sahip olan yerli üretici General Mobile, Android 9.0 Pie güncellemesi için çalışmalarına başladığını duyurdu.

Türkiye’nin en çok satan telefon markaları arasında olan General Mobile, yeni Android güncellemesi için çalışmalara başladığını resmen duyurdu. Geçtiğimiz hafta başında “Pie” isminin öğrenilmesi ile birlikte Google Pixel modelleri için indirilmeye sunulan güncelleme, Nokia, Oppo, Vivo, Sony ve OnePlus gibi birçok firma tarafından da test edilmeye başlandığı biliniyor.

Yerli akıllı telefon ve tablet bilgisayar üreticisi General Mobile firması, sektördeki diğer markalar gibi, yeni Android sürümünü en iyi şekilde akıllı telefonlarına göndereceklerinin altını çizdi. Soasyal medya üzerinden yapılan açıklama şu şekilde;

Cumhurbaşkanı, ABD Elektroniğine Boykot Geleceğini Duyurdu

”Google tarafından duyurulan Android 9.0 Pie için sizin gibi biz de heyecanlıyız. Android 9.0 Pie için geliştirmelere başladık fakat tüketicilerimize sunabileceğimiz stabil versiyon güncellemesinin tarihi ile ilgili şimdilik net bir bilgi veremiyoruz.”  

Android ile çalışan cihazlara birçok farklı yenilik getiren bu güncelleme, optimizasyon adına telefonlara daha az yük yükleyerek daha hızlı çalışmasını ve güç tüketimini minimalize etmesiyle uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Güncellemenin hangi telefonları kapsayacağı hakkında bilgi vermeyen şirket, yakın zamanda yayınlanma tarihi ve kapsadığı cihazlar hakkında bilgi verecektir.

Derecelendirme yok

Derecelendirmek İstermisiniz?